Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

REKLAMA:  

 


 

» strona główna» informacje o nas» ksiega gosci» kontakt z nami
Wyszukiwarka
menu
Grupa PSY24.PL

psy - obszerna baza wiedzy

» jesteś w dziale: Pielęgnacja » Żywienie owczarka niemieckiego

Artykuł przeczytano: 1402 razy.

Owczarek niemiecki (zwany potocznie wilczurem) ze względu na duży rozmiar oraz inne cechy charakterystyczne dla tej rasy wymaga odpowiedniego żywienia. Od sposobu żywienia zależy, czy pies będzie długo żył, czy będzie zdrowy, czy będzie miał lśniącą sierść. Odpowiednia karma ma duży wpływ na samopoczucie naszego pupila na jego kondycję, energię, na chęć do zabawy.

Wielu właścicieli owczarków niemieckich popełnia podstawowy błąd podając psu na przemian gotową karmę dla psów i domowe posiłki. Suche karmy dla psów zapewnią naszym pupilom pełnowartościowy posiłek.

Suche karmy dla psów

Gotowe suche karmy dla psów są właściwie zbilansowane składnikowo, zawierają wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, białko, tłuszcz. Są dostosowane do potrzeb żywieniowych psów w zależności od ich wielkości i wieku. W Polsce i na świecie jest bardzo wielu producentów i dystrybutorów karm dla psów. Ze względu na różnorodność karm dla psów wybór odpowiedniej karmy jest bardzo trudny. Dlatego osoby, które dopiero nabyły psa i nie mają doświadczenia w jego karmieniu powinny skorzystać z pomocy weterynarza.

Ważne jest by karmy były wysokiej jakości, najlepiej specjalistyczne np. acana kanadyjskiego producenta. Takie karmy nie należą do najtańszych, ale stanowią wygodne rozwiązanie dla właścicieli i hodowców psów. Nie trzeba wtedy na bieżąco przygotowywać posiłków dla swego pupila. Zaletą takich karm jest długi termin przydatności do spożycia. Zakupu więc można dokonać kilka razy w roku. Jeżeli uda się kupić karmę w promocyjnej cenie, wtedy można kupić większą ilość takiej karmy.

Podając naszemu psu suchą karmę koniecznie należy pamiętać, aby zwierzę stale miało dostęp do świeżej wody. Informacje na temat ilości karmy, jaką należy podawać psu, zawarte są na opakowaniu. Jednocześnie właściciel powinien obserwować, ile karmy potrzebuje jego pies, aby prawidłowo funkcjonować. Zazwyczaj latem zapotrzebowanie na karmę jest mniejsze niż zimą.

Często też psy tej samej rasy, wielkości, wieku mają różne zapotrzebowanie na substancje odżywcze. Zależy to od aktywności i metabolizmu psa. Należy więc obserwować, czy pies zjada całą porcję, którą mu przygotujemy, czy kał psa ma stałą konsystencję, czy jego sierść jest lśniąca, czy pies nie traci na wadze, czy jego wydolność fizyczna jest odpowiednia. Jeżeli zauważymy jakieś niepokojące zmiany, należy zwiększyć mu porcje.

Informacja prasowa.




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu OWCZAREK.wortale.net.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

 


 

| zaloguj