Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

 


 

» strona główna» informacje o nas» ksiega gosci» kontakt z nami
Wyszukiwarka
menu
Grupa PSY24.PL

psy - obszerna baza wiedzy

» jesteś w dziale: Pielęgnacja » Jaką karmę wybrać dla swojego psa?

Artykuł przeczytano: 595 razy.

Stając się właścicielem psa bierzemy za niego odpowiedzialność. Musimy więc zadbać o jego komfort i zdrowie. Jednym z kluczowych aspektów, o które należy zadbać jest odpowiednia karma dla psa. Nie można karmić psa resztkami z obiadu lub pierwszą lepszą karmą z dyskontu, ponieważ bardzo szybko odbije się to na jego zdrowiu.

Odżywianie zwierzaka ma ogromny wpływ na jego: zachowanie, wagę, zdrowie, wzrost. Wybierając karmę dla naszego czworonożnego przyjaciela nie powinniśmy się kierować głównie ceną lub reklamą. To co należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to dobro naszego psa, jego preferencje i potrzeby.

Co powinno znajdować się w dobrej karmie dla psa?

Mogłoby się wydawać, że wszystkie karmy dla psów są do siebie podobne, jednak różnice między nimi są ogromne. Co więc powinna zawierać dobrej jakości karma? Odpowiedź jest prosta, mięso. Psy podobnie jak koty są zwierzętami mięsożernymi, więc ich posiłki powinny zawierać mięso. Psy nie odczuwają dużej potrzeby spożywania produktów bogatych w węglowodany. Natomiast w tańszych karmach to właśnie produkty pochodzenia zbożowego są głównym składnikiem. Dzieje się tak, dlatego że są tańsze.

To, że w karmie dla psów znajduje się procentowo dużo białka zwierzęcego nie oznacza jeszcze, że jest ona dobrej klasy. Sprawdzając opakowanie należy skontrolować czy określono na nim rodzaj użytego mięsa. Karma dla psa musi zawierać tłuszcze i mięso identyfikowane przez jego gatunek. Jeśli na opakowaniu znajduje się tylko ogólny opis nie będziemy w stanie tego sprawdzić.

W sklepie należy unikać produktów zawierających znaczne ilości mączki roślinnej. W dobrych karmach dla psów zamiast niej używa się czasami pełnych ziaren zbóż. Karma może zawierać owoce i warzywa, które podnoszą jej jakość. Powinny się w niej znaleźć również składniki mineralne, które są psu bardzo potrzebne. Jednak zawsze trzeba pamiętać, że głównym składnikiem karmy powinno być mięso.

Czego nie powinno być w karmie dla psa?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju karm dla psów. Różnią się one od siebie nie tylko ceną i opakowaniem, ale przede wszystkim zawartością. Wybierając jedzenie dla swojego czworonożnego przyjaciela należy unikać produktów zawierających między innymi:

  • składniki nieznanego pochodzenia,

  • substancje słodzące,

  • syntetyczne barwniki,

  • konserwanty.

Niestety wielu producentów nie dba o to by na opakowaniach znajdował się dokładny spis zawierający proporcje użytych składników. Zakupy warto robić w dobrych specjalistycznych sklepach, ponieważ tam można poprosić o pomoc i fachową poradę. Pomocy można też szukać u doświadczonego hodowcy psów.

Artykuł sponsorowany.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu OWCZAREK.wortale.net.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal Mindly.pl 

lub przejdź na portal: Psy24.pl
 

 


 

| zaloguj